Profesyonel Web Tasarım

Günümüzde her firmanın internet ortamındaki adresi kendi web sitesidir. Bu yüzden potansiyel müşteriler bir firmayla ilgili ilk izlenim ve bilgi için firmaların web sitelerini ziyaret ederler. Firmaların web siteleri hem hızlı ulaşılabilir olması hem de birçok farklı lokasyondan ulaşılabilir olması nedeniyle çok önemlidir. Renkli, dikkat çekici, net bilgilerin olduğu bir web site firmayı bir sıfır öne çıkarır. Ofisiniz için belirlediğiniz dekorasyonun sanal ortamdaki karşılığı web tasarımdır. Web tasarım hizmetlerinden faydalanarak web siteniz için görseli kuvvetli ve kullanımı kolay web siteleri tasarlanabilir. Web tasarım tamamlanıp yayınlandıktan sonra internet kullanıcıları artık web sitesine ulaşabilir ve incelemeye başlayabilir. Bir web sitesinde firma ile ilgili hizmetler, iletişim, bilgi ve referanslar yer alır. Bu bilgiler kısa, öz, net ve dikkat çekici olmalıdır.

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Web tasarımda iyi bir sonuç almak için taslaklar belirlenmelidir. Bu taslaklar amaca uygun ana hatlar dışına çıkmayarak belli bir düzen üzerinden belirlenmelidir. Kaliteli ve görseli kuvvetli bir web tasarım için olması gerekli unsurlar şu şekildedir.

Düzen

Web tasarım içerisinde kullanılan herşey bir düzen içerisinde olmalıdır. Yer alması gereken grafik dikkat çekici olmalıdır. Bilgi verilmesi amaçlı yazılmış metinlerde düzen içerisinde olmalı ve görsel olarak bir bütünü tamamlamalıdır. Düzenli olması kullanıcının ilk bakışta dikkatini çekmesi istenilen özellikleri de ön plana çıkarır. Böylece kullanıcı ilk bakışta görmüş olduğu alanlara yoğunlaşır. Hızlı ve etkili bir sonuç alınmaya başlanmış olunur. Düzen içerisinde renkler, metinler dengeli olmalıdır. Birbiri ile uyumlu geçişler bütünlük sağlar. Uzman bir kadro ile hazırlanan web tasarım hizmeti kullanıcılar ile etkileşime başlamak için en etkili yollardan biridir.

Renk

Bir web tasarımdaki en önemli unsurlardan bir diğeri derenklerdir. Firmanın amacına ve hizmetlerine uygun seçilmiş olan renklerle web tasarım çalışması tamamlanmalıdır. Renkler müşteri ile etkileşimi başlatan akılda kalıcılığı arttıran önemli bir faktördür. Seçilen renkler çok canlı seçilebileceği gibi siyah beyaz olarak da seçilebilir. Burada önemli olan renklerin bütünlük sağlaması için seçilen detaylar ve geçişlerdir.

Grafikler

Web tasarımında kullanılan logo, fotoğraflar, konuya uygun seçilmiş simgelerin genel adı grafiklerdir. Logo firmanın sembolüdür. Web sitesi, broşür, kartvizit ve diğer tüm alanlarda logo kullanımı firma için bir kimlik sağlar. Seçilen fotoğraflar vermek istenilen mesaj için kısa ve etkili bir yöntemdir. Grafiklerin tümü seçilirken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar vardır. Bu detaylar grafiklerin konumları, siteye nasıl yerleştirildiğidir. Grafikler birbirine çok yakın ya da çok uzak olmamalıdır. Renkler, boyutlar birbiri ile uyumlu olmalıdır. Tüm bunlara dikkat edildiğinde grafikler web tasarım için oldukça etkilidir.

Fontlar

Fontlar web tasarım için gerekli yazı tipleridir. Yazı tipi seçimi bir web tasarım için dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Doğru bir font seçimi web tasarımının kalitesini yükseltmektedir. Yanlış bir font seçimi ise her detayıyla kusursuz olan bir web tasarımını acemi ve özensiz gösterebilir. Bir web sitesi ile firma kendisini anlatmak için metinleri kullanır. Bu yüzden metinlerin görselliği oldukça önemlidir. Ayrıca birçok font tipi türkçe karakter içermemektedir. Font seçiminde bu detaylara da dikkat edilmelidir. Doğru bir font seçimi kadar fontların boyutları da önemlidir. Tasarıma uygun font boyutları seçilmelidir.

İçerik

Düzenli ve temiz bir web tasarım oluşturuldu. Doğru renkler ile kullanıcının dikkati çekildi. Artık kullanıcı web sitesinde vakit geçirmeye başladı. Bu noktadan sonra kullanıcı web sitesindeki içerikleri okumaya başladı. Potansiyel müşterinin dikkati çekildikten sonra ikna edilmesi gereklidir. Bu yüzden doğru ve net bir şekilde yazılmış içerikler büyük önem taşır. İçerikler okunurken ilgi çekmeli, net olmalı ve amaca uygun bilgiler vermelidir. İçeriğin aynı zamanda SEO uyumlu olması da tarayıcılarda üst sırada çıkması için oldukça önemlidir. İçerik doğru anahtar kelimeler içermelidir. Bilgi verici ve net olmalıdır. Uzunluğu ise hem SEO uyumlu hem de vereceği bilgi açısından yeterli olmalıdır.
İyi bir web sitesi nasıl tasarlanır? İyi bir web tasarım oluşturmanın ilk faktörü kullanıcı dostu bir tasarım oluşturmaktır. Kullanıcı dostu bir tasarım demek kullanıcının siteye girdiği zaman hızlı ve pratik bir şekilde aradığını bulmasını sağlamaktır. Site de bulunan video ve resimlerin hızlı açılıyor olması da kullanıcı dostu özelliklerden biridir. Web tasarım oluşturulurken amaç ve hedefler iyi belirlenmelidir. Belirlenen amaç ve hedefler tasarımda ön planda tutulmalıdır. Bizim ile yapacağınız tüm çalışmalarda uzman kadromuz sizin için bu detayları ön planda tutacaktır. Hedef ve amaçlarınız belirlendikten sonra çok iyi tasarlanmış bir web sitesi sizlere sunulacaktır. Uzman kadromuzun hazırladığı web tasarım hizmetimizin amacı firmanızı sanal ortamda ön plana çıkarmak ve fark yaratmanızı sağlamaktır.