Kreatif Grafik Tasarım

Grafik tasarım markaların yüzüdür

Grafik tasarım görsel bir iletişim yöntemidir. Ortaya çıkışı oldukça eski olan grafik tasarım hayatın birçok alanında kullanılan popüler bir yöntemdir. Grafik tasarımın ortaya çıkış amacı iletişim olduğu için zaman içinde eskimez ve popülerliğini yitirmez. Fakat değişen şartlar grafik tasarımın oluşturulma durumunu değiştirmiştir. İlk çıktığı zamanlar levhaların oyularak yapıldığı grafik tasarım şimdilerde bilgisayarlar kullanılarak oluşturulmaktadır. Grafik tasarım teknoloji ve sanatın birleştirilmesi ile oluşturulmaktadır. Amacı ise markaların bu iletişim yöntemi ile müşterilerini etkilemek istemesidir. Grafik tasarım firmaların kullanmış olduğu en yaygın yöntemlerden biri haline gelmiştir. Grafik tasarım ile bir mesajı rahatlıkla aktarabilir ve konuyla ilgili insanların fikir sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Grafik tasarım da görsel öğeler kullanılmaktadır. Bu görsel öğeler kullanıcı ile marka arasında güçlü bir iletişim bağı oluşturur. İyi bir grafiktasarım oluşturmak için tasarımın tipografi ve sayfa düzeni gibi öğelerinin çok özenli olması gereklidir. Aynı zamanda sayfa düzeni ve tasarımdaki dengede grafik tasarım için diğer önemli unsurlardır. Fakat tasarımlarda gereklitüm unsurlar yerine getirilmesine rağmen başarılı sonuçlar alınmayabilir. Bunun sebebi ise grafik tasarımlarda yaratıcılık unsurunun atlanmasıdır. Rekabetin çoğalması ile grafik tasarımlar için insanların beklentisi artmıştır. Teknolojinin gelişmesi ile de insanların dikkatlerini çekme oranı oldukça düşmüştür. Web sitelerindeki başka konu başlıkları ve reklamlar kullanıcının ilgisini dağıtmaktadır. Bu yüzden verilmek istenen mesaj hızlı, anlaşılır ve akılda kalıcı şekilde verilmelidir. İnsanları etkilemek için kullanılan renkler, desenler, resimler zamanla sıradanlaştığı için günümüzde yaratıcılık grafik tasarımlar içinde oldukça önem taşımaktadır. Fark yaratan grafik tasarımlar için tasarım içeriğinde mutlaka yaratıcı unsurlar bulunmalıdır. Bu yüzden kreatif grafik tasarım günümüz şartları için en çok tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmiştir.

Kreatif Grafik Tasarım hangi alanlarda uygulanır?

Grafik tasarım markaların yüzüdür. Bu yüzden markanın kendisini tanıtması gereken her alanda grafik tasarımlar kullanılmalıdır. Markaların sembolü olan logolar birer grafik tasarım çalışmasıdır. Marka ile ilgili net bir logo tasarımı çok önemlidir. Küçük semboller ile marka ve hizmetler ile ilgili bir ilk izlenim oluşturmak markaların büyümesi adına oldukça önemli bir adımdır. Aynı zamanda kitaplar, dergiler ve broşürlerde grafik tasarımın kullanıldığı basılı yayınlardır. Grafik tasarım aynı zamanda web siteleri içinde kullanılmaktadır. Web sitelerinde oldukça hızlı bir şekilde mesaj vermek için grafik tasarımlardan faydalanılır. Aynı zamanda dikkat çekmek ve görsel olarak akılda olumlu bir izlenim bırakmak içinde grafik tasarımlarından faydalanılır. Gelişen teknoloji ile grafik tasarım günlük hayatımızda olan her şey de etkisini göstermeye başlamıştır. İnsanların dikkatini çekmek için reklam afişlerinde dikkat çekici renkli tasarımlar oluşturulmaktadır. Aynı zamanda otobüs durakları, evimizdeki eşyalar, giydiğimiz tişörtler de tasarım çalışmaları kullanılmaktadır.

Neden Erfe Dijital?

Grafik tasarım iletişimde yeni bir çağdır. Müşterilerinize hedeflerinizi, amaçlarınızı ve markanızı grafik tasarım çalışmalarını kullanarak hızlıca iletebilirsiniz. Önemli olan nokta hedeflerinizin net ve anlaşılır olmasıdır. Vermek istediğiniz mesajınıza uygun renkler ve resimler kullanmak uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu yüzden uzman kadromuzla birlikte sizler için hedef ve mesajlarınıza uygun tasarımlar oluşturuyoruz. Grafik tasarımın en önemli ölçütü olan yaratıcılık unsuru ile markanız için fark yaratıyoruz. Uzman kadromuz grafik tasarım çalışmalarını yaparken titizlikle çalışır. Dünya'yı takip eden global çalışmalar gerçekleştirir. Bu noktada Erfe Dijital olarak dikkat ettiğimiz benzersiz ve özgün tasarımlar ile markanızı bir adım öne çıkarmaktır. Bizim amacımız yaptığımız işin fark yaratan ve sizi bir adım yukarı çıkaran işler olmasıdır. Yaratıcı, dikkat çekici ve akılda kalıcı tasarımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.