Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya insanların ve markaların kendilerini ifade ettiği platformlardır. Buradan doğru paylaşımlar ile diğer sosyal medya kullanıcılarına kendinizi ifade edebilir ve doğru satış taktikleri geliştirebilirsiniz. Günümüz dünyasında Sosyal Medya ile yapılan reklam çalışmaları hem daha ekonomik hem de daha etkilidir. Bu şekilde hedef kitlenize doğrudan ulaşabilirsiniz. Markanıza ait bilgileri ve paylaşımları istediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu markanızı ifade etmekte kullanabileceğiniz en etkili yerdir. Üstelik tamamen ücretsizdir. Bu noktada en önemlisi kendinize ait doğru Sosyal Medya mecrasını seçerek kullanıcılarına uygun paylaşımlar yapmaktır. Instagram: Markanızın amaçlarına uygun resim ve kısa video paylaşımlarını instagram üzerinden yapabilirsiniz. Instagram çok fazla insanın kullandığı sadece resimler olduğu için hızlı bir şekilde insanlarla etkileşime gireceğiniz bir mecradır. Bu yüzden resimler ve videoları dikkat çekici ve akılda kalıcı bir şekilde seçmelisiniz. Youtube: Youtube sadece videoların yer aldığı bir platformdur. Burada klipler oluşturabilir ve de kendi yayınlarınızı yapabilirsiniz. Linkedin: Linkedin amaç olarak kişilerin kendilerini profesyonel iş ortamına tanıttıkları yerdir. Bu yüzden Linkedin de kurumsal paylaşımlar yapmak daha etkili bir sonuç yaratacaktır. Markanızı tanıtmak, amaçlarınızı, iş yaşamındaki başarılarınızı Linkedin'den diğer kullanıcılara duyurabilirsiniz. Facebook: Facebook hesabınızla tüm sosyal medya mecralarında yaptığınız paylaşımları yapabilirsiniz. Facebook bunun için uygun alt yapıdadır.

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir?

Firmaların Sosyal Medya hesaplarını kullanırken yaptıkları en büyük hata sosyal medya hesaplarını kişisel bir hesap gibi kullanmaktır. Görsel kalitesi düşük resimler, devrik cümleler ve amaçları net bir şekilde belli etmeyen paylaşımlar sosyal medyada kitleleri etkileme şansınızı düşürür. Sosyal medya paylaşımları televizyona verilecek bir reklam kadar önemlidir. Her paylaşım markanız hakkında bir mesaj verir. Bu yüzden verilen mesaj net, dikkat çekici ve etkili olmalıdır. Markaların bu tür paylaşımlar yapması için hedef kitlesini doğru belirlemesi gereklidir. Doğru belirlenmiş hedef kitle ve profesyonel olarak yapılan paylaşımlar daha fazla insana ulaşmanızı sağlar. Bu şekilde markanızın tanınırlığı ve satışları artar.

Sosyal Medya Firmalar İçin Neden Önemlidir?

Hızla gelişen teknoloji, herkesin kendine ait olan bir akıllı telefona sahip olması Sosyal Medyayı günümüz iletişim araçlarından daha etkili bir hale getirmiştir. İnsanlar evlerinde, iş yerlerinde, yolda ve diğer tüm boş vakitlerinde sosyal medya hesaplarında zaman geçirmektedir. Markaların kendilerini doğru ve etkili bir şekilde bu mecralarda tanıtması bu yüzden oldukça önemlidir. Sosyal Medya herkes tarafından kullanılabilmektedir. Kontrol altında tutulmaktadır ve ücretsizdir. Etkileşimi yüksektir. Paylaşımlarınıza yorum yapan ya da mesaj atan kişilerle anında iletişime geçebilirsiniz. Sosyal medya fikirlerimizi ve paylaşımlarımızı özgürce yapabileceğimiz bir alandır. Tercih edilmesinin bir başka önemli ve etkili nedeni de budur.

Neden Erfe Dijital?

Erfe Dijital ile sizin için profesyonel olarak Sosyal Medya Yönetimi hizmeti sunmaktayız. Bu şekilde müşterinizi ve satışlarınızı arttırmayı hedefliyoruz. İşin uzmanları tarafından uygun sosyal medya hesapları için yapılan doğru paylaşımlar ile hedeflerinize ulaşmanız hem etkili hem de hızlı olacaktır. Bir diğer önemli noktada rakip analizidir. Firmamız tarafından yapılan doğru rakip analizleri firmanızın büyümesi için etkili bir diğer araç olacaktır. Bu şekilde hedef kitleniz netleşecektir. Potansiyel müşterileriniz belirlenecektir. Firmanızın artıları ve eksileri ortaya çıkacak ve doğru büyümek için stratejiler geliştirilecektir. Sosyal medya için bir diğer önemli nokta olan paylaşımlar düzenli yapılacaktır. Bu paylaşımlar doğru saatlerde yapılarak takipçi sayısı arttırılacaktır. Sosyal Medya hesaplarınız üzerinden reklam ve kampanyalar hedef kitlenize uygun bir şekilde hazırlanacaktır. Diğer platformlara göre daha ekonomik ve etkili olan Sosyal Medya reklamları ile aldığımız sonuçlar istatiksel olarak size sunulacaktır. Sosyal medyanın ölçülebilir ve takip edilebilir olma özelliği ile firmanız için ciddi veriler size sunulacaktır.